به‌ مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛

افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با عنوان گرامیداشت ارزش‌های دفاع مقدس و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افتتاح شد.

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاهی با عنوان گرامیداشت ارزش‌های دفاع مقدس و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افتتاح شد.

دکتر رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در افتتاح این نمایشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم فرهنگی دانشگاه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای بی نظیر دوران دفاع مقدس برای نسل جوان به ویژه دانشجویان است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مقابل رشادت ،ایثارو جانفشانی های شهدا و دلاورمردان دفاع مقدس مسئول بوده و برای احیا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه سنگینی بر عهده داریم. به همین منظور در راستای، حفظ ارزش‌ها و نشر آثار دفاع مقدس و پاسداشت آن همه ایثار و از خود گذشتگی گوشه ای از آن دوران مقدس در قالب نمایشگاه هفته دفاع مقدس در این واحد دانشگاهی به نمایش گذاشته می شود.

وی گفت: در بخش‌های از این نمایشگاه برای آشنایی بیشتر نسل جوان با وقایع و رویدادهای جنگ تحمیلی نمایشگاه عکس ، پوستر و تجهیزات نظامی در موضوع دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است

دکتراکرامی ابراز داشت: رسالت‌های مهم فرهنگی دانشگاه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تبیین دستاوردهای بی نظیر دوران دفاع مقدس برای نسل جوان است

حجت‌الاسلام محمد غفاری زاده مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد واحد یاسوج و فرمانده بسیج اساتید کارکنان دانشگاه:

شهدا و رشادت های آنها هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام محمد غفاری زاده مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد واحد یاسوج و فرمانده بسیج اساتید کارکنان دانشگاه در سخنانی عنوان کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس برای همیشه دراذهان جهانیان باقی وبه یادگار خواهند ماند و رشادت‌های آنها هرگز فراموش نخواهد شد.
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست»، ابراز امیدواری کرد در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت در مراکز دانشگاه بتوانیم این فرهنگ غنی و پربار را به نسل جوان و دانشجویان انتقال دهیم وبیان کرد حوزه فرهنگ دانشگاه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا با ایجاد تنوع در برنامه‌ها ی فرهنگی و با مشارکت نسل جهاد و شهادت و یادگاران دفاع مقدس هر ساله قدم‌هایی محکم‌تر و البته موثر در نشان دادن رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی برداشته شود.

سرهنگ حسین انوری فرد فرمانده سپاه شهرستان بویراحمد:
در هشت سال دفاع مقدس دشمن به هیچ یک از اهداف خود دست نیافت.
سرهنگ حسین انوری فردفرمانده سپاه شهرستان بویراحمد دیگر سخنران این مراسم بیان داشت: پیروزی درخشان و روشن ملت ایران در جنگ تحمیلی باعث شد که دشمن به هیچ یک از اهداف خود دست نیابد.
وی بیان داشت: هدف دشمن از به‌راه انداختن جنگ، ساقط کردن نظام اسلامی، سلطه مجدد بر ایران و تجزیه کشور بود اما یک وجب از خاک ایران را نتوانستند اشغال کنند و یک قدم هم نتوانستند جمهوری اسلامی و ملت ایران را به عقب برانند..

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالهای مختلف باعث ارج نهادن و ارزش گذاری برای تقویت روحیه انقلابی و پاسداشت فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی شده است دفاع مقدس حماسه عاشورایی و نهضت عاشورا در دوره معاصر است و همچنان که فرهنگ عاشورا از روز عاشورا تاکنون سینه به سینه توسط عاشقان فرهنگ عاشورایی زنده نگه داشته شده و منتقل شده است ، اعتقاد ما این است که خاطره رشادت ها و شهادت ها و جانبازی های دفاع مقدس هم باید سینه به سینه و نسل به نسل برای نسل جوان منتقل و یادآوری شود..

سرهنگ حسین انوری فردهمچنین بیان کرد: همانطور که در ایام محرم و صفر با عزاداری کردن، سخنرانی و برگزاری مراسمات مذهبی، فرهنگ عاشورا را به مردم می شناسانیم، لازم است در ایام دفاع مقدس، فرهنگ دفاع مقدس را برای نسل‌های بعدی خودمان و جوانان امروز بازگو کنیم .

دکتر امین موسایی معاون آموزشی دانشگاه یاسوج ورئیس سازمان بسیج اساتید استان :

ایام‌الله هفته دفاع مقدس یادآور خلق حماسه‌ی بی نظیر و ستودنی جوانان ایران اسلامی است

بنا بر همین گزارش: دکتر امین موسایی معاون آموزشی دانشگاه یاسوج ورئیس سازمان بسیج اساتید استان در بخشی از این مراسم ایام‌الله هفته دفاع مقدس را که یادآور خلق حماسه‌ی بی نظیر و ستودنی جوانان ایران اسلامی است گرامی داشته وبیان داشت: به روح بلند بنیان گذار انقلاب اسلامی (رضوان‌الله تعالی علیه)، شهدای گلگون کفن دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم درود می فرستیم

وی موفقیت، سربلندی و پیروزی های کشور اسلامی ایران را در عرصه های مختلف بین المللی مرهون خون شهدا و پایمردی های جانبازان و آزادگان سرافراز ایران اسلامی دانست .

موسایی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند: «روحیه خودباوری» و «حرکت به سمت نوآوری‌های فنی و علمی» یکی دیگر از سرمایه‌های دوران دفاع مقدس استبیان کرد با ید این روحیه در میان نسل جوان نهادینه شود تا کشور اسلامی ایران به قله های افتخار و سربلندی دست یابد..

لازم به ذکر است، نمایشگاه هفته دفاع مقدس با حضور دکتر رحیم اکرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ،دکتر صالح پور رئیس دبیرخانه هیات امنا و فرمانده بسیج اساتید دانشگاه ،هبات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ،حجت الاسلام محمد غفاری زاده مدیر فرهنگی اجتماعی و فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه ،دکتر امین موسایی معاون آموزشی دانشگاه یاسوج ورئیس سازمان بسیج اساتید استان، سرهنگ حسین انوری فردفرمانده سپاه شهرستان بویراحمد ،سروان فرجی فرمانده بسیج ادارات شهرستان بویراحمد ،فرماندهان بسیج دانشجویی سپاه استان و شهرستان به همت و نظارت حوزه فرهنگی دانشجویی،با محوریت بسیج اساتید‌، بسیج کارکنان ، بسیج دانشجویی و کانون های دانشجویی واحد یاسوج برگزار شده است..

 

کلمات کلیدی

تصاویر