آخرین اخبار
اخبار > موج بیداری پس از شهادت شیخ نمر
 


شماره خبر :٤٧٦١٠١ تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٤ دی ١٣٩٤ ا ١٠:١٥
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی پور در یادداشتی نوشت:
موج بیداری پس از شهادت شیخ نمر
شیخ نمر گرچه از میان مسلمانان رفته است اما راه این شهید والا هر روز بیشتر در جهان و بین مسلمانان انتشار خواهد یافت و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر روز به روز رشد خواهد داشت.

در این روزها که مسلمانان عراق، یمن، سوریه و... نماز میت بر سر جنازه های کودک و بزرگسال می خوانند، وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد. این عنوان خبری بود که به سرعت در فضای رسانه ای نشر یافت و اخبار بسیاری از رسانه ها را به خود اختصاص داد.

امام خمینی (ره) در شهادت شهید مطهری فرمودند: بکشید ما را ملت ما بیدارتر می شود. این سخن شاید مصداق این روزهای عربستان و شیخ نمر، عالم انقلابی شیعی عربستان است که با اعدام ایشان توسط رژیم منحوس آل سعود یک موجی از بیداری و تمسک به اسلام را به راه خواهد انداخت. رهبر معظم انقلاب دیروز در جلسه‌ی درس خارج فقه خود فرمودند: بدون تردید خون به ناحق ریخته‌ی این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.

رهبر انقلاب، شهادت شیخ نمر و ریختن به ناحق خون او را خطای سیاسی دولت سعودی خواندند و افزودند: خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیارسریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت.

این جای شبهه ای نخواهد گذاشت که این موج به زودی راه خواهد افتاد و هر روز افراد بیشتری از سرتاسر جهان را متوجه خود خواهد کرد.

در این میان سازمان های جهانی که ادای حمایت از حقوق بشر را دارند  در مقابل این اعدام کوچکترین موضع گیری نکردند و هر روز هویت آنان در این مسلمان کشی ها برای مردم جهان آشکارتر می گردد.

توصیف زیبایی از شهید سید مرتضی آوینی وجود دارد که: حلقوم ها را می‌توان برید اما فریادها را هرگز، فریادی که از حلقوم بریده برمی‌آید، جاودانه می‌ماند. این سخن مصداق عینی آیه 169سوره مبارکه آل عمران است که: وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿۱۶۹ (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند. شیخ نمر گرچه از میان مسلمانان رفته است اما راه این شهید والا هر روز بیشتر در جهان و بین مسلمانان انتشار خواهد یافت و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر روز به روز رشد خواهد داشت.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
خدمات نهاد
دفاتر نهاد استان

تمامی حقوق این سایت برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد یاسوج محفوظ می باشد.