آخرین اخبار
اخبار > از پزشکان ، داروسازان و دندانپزشکان تجلیل شد
 


شماره خبر :٥٠١٦٣٤ تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٥ ا ٠٩:٠٦
به مناسبت روز پزشک:
از پزشکان ، داروسازان و دندانپزشکان تجلیل شد
به مناسبت روز پزشک و داروساز مراسم جشنی روز چهارشنبه 3 شهریور ماه به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید

به مناسبت روز پزشک و داروساز مراسم جشنی روز چهارشنبه 3 شهریور ماه به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری سازمان نظام پزشکی و با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی، معاونین دانشگاه ، روسای بیمه های پایه و جمع کثیری از پزشکان، داروسازان و دندان پزشکان بهمراه خانواده هایشان در محل مجتمع ستاره شهر یاسوج برگزار گردید .

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان، در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری دکتر دهراب پور و نواختن سرود جمهوری اسلامی ، رئیس نظام پزشکی استان دکتر حسن فروزان ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار با بیان اینکه نظام سلامت با تلاش و پشتکار جامعه پزشکی در این برهه از زمان به چنان پیشرفت هایی دست یافته که دیگر نیاز به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست، افزود: علیرغم تمامی کاستی ها اعم از تجهیزات، کمبود نیروی انسانی، پرداخت های بیمه ای، پزشکان بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مردم در کشور ارائه می نمایند .

 

در ادامه دکتر پرویز یزدان پناه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ضمن عرض تبریک روز پزشک و داروساز، هفته دولت را نیز به دولت مردان تبریک گفت و طی سخنانی به اهمیت بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در ادوار گذشته حوزه سلامت در اولویت های دوازدهم به بعد دولت ها قرار داشت که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، بهداشت و درمان به عنوان اولویت اول و اصلی قرار گرفت و خوشبختانه شاهد موفقیت های بسیارخوبی در ارتباط با حوزه سلامت بوده ایم .

 

وی اهداف مهم طرح تحول نظام سلامت را کاهش پرداختی از جیب مردم، ارتقای کیفیت خدمات درمانی در بیمارستانها و کلینیک های دانشگاهی و عدالت در دسترسی عموم مردم به خدمات با کیفیت درمانی برشمرد و گفت: در این راستا جامعه پزشکی و درمانی استان موفقیت های  چشمگیری  به دست آوردند که موجبات رضایت مندی مردم را سبب شد .

 

دکتر پرویز یزدان پناه با بیان اینکه یکی از برنامه های طرح تحول سلامت جایگزینی زایمان طبیعی به جای سزارین است گفت: قبل از طرح، آمار سزارین در بیمارستان های استان ۴۷ درصد بوده است که اکنون به ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
معاون درمان دانشگاه افزود: زایمان بار اول ۵۲ درصد بوده که اکنون به ۴۴ درصد رسیده که حدود یک ماه پیش وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بخاطر موفقیت ها در کاهش سزارین و ارتقاء خدمات در زایمان طبیعی تقدیر کرده است.
وی با اشاره به وجود پزشک مقیم در بیمارستان های استان گفت: تعیین تکلیف بیماران در ۶ ساعت اول شاخص مهمی است که  از ۵۰ درصد ابتدای سال ۹۳ به ۸۵ درصد در سال 95 رسیده  و جز امارهای خوب است.
دکتریزدان پناه با اشاره به تعداد بیماران ویزیت شده در کلینک های استان گفت:آمار بیماران ویزیت شده در کلینک های استان حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بوده که ۶۵ درصد درکلینک های یاسوج ۲۵ درصد در کلینیک های دهدشت و حدود ۱۰ در کلینک گچساران ویزیت شده اند.
وی با بیان اینکه ایجاد 80 خانه بهداشت توسط  دانشگاه علوم پزشکی یکی از مهمترین اقداماتی است  که طی ۳ سال گذشته در استان صورت گرفته، گفت:عملیات ساختمانی کلینک های دهدشت و گچساران اغاز شده و حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و دو دستگاه ام ار ای در دهدشت و گچساران به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان خریداری ، نصب و راه اندازی شده و همچنین حدود ۱۷ میلیارد تومان تجهیزات درمانی سرمایه ای از منابع طرح تحول سلامت از وزارت خانه هزینه ، دریافت و نصب شده است.
دکتر یزدانپناه درباره  هتلینگ بیمارستان های استان گفت:در این بخش بیش از ۸۵ درصد بخش های بیمارستانی بازسازی شد که حدود ۱۲ میلیارد تومان برای بهسازی هتلینگ بیمارستان های استان هزینه شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کلینک فوق تخصصی در طول این ۳ سال راه اندازی شده و برای کلینیک ۵ طبقه یاسوج خوشبختانه در سال گذشته حدود ۲ میلیارد تومان اعتبار جذب شد که پیش بینی می کنیم  در پاییز سال جاری این کلینیک به بهره برداری برسد.
دکتر پرویز یزدان پناه در ارتباط با وضعیت اورژانس های استان گفت:هفت پایگاه اورژانس بین جاده ای و شهری راه اندازی شده و ۳۵آمبولانس جدید و پیشرفته خریداری شده که به مرور تحویل شهرستانها خواهد شد .
وی در ادامه گفت:برگزاری کنگره بین المللی خون توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با شرکت ۱۵ کشور انجام شد و همچنین کلینک های تخصصی دهدشت و گچساران طی این مدت فعال شده اند و ۷۰ درصد مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و بازسازی و تجهیز شده اند.
دکتر یزدان پناه در انتها گفت:کاهش محسوس مرگ و میر مادران و کودکان به میزان حدود ۴۰ درصد از موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بوده است.

 

بر پایه این گزارش در ادامه دکتر فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار دیگر سخنران این مراسم جشن بود که ضمن تبریک این روز به پزشکان با بیان اینکه خدمت گذاری به مردم ارزش والایی دارد و ارزش کار پزشکان بالاتر از آن چیزی است که ما در رابطه با آن صحبت می کنیم، گفت: مهمترین اصل در خدمت گذاری تحول است و اصل تسهیل در خدمت نیز از اصول مهم خدمت گذاری است و نوع برخورد با بیمار بسیار می تواند اثر بخشی داشته باشد .

 

وی برگ برنده پزشکان را شناخت علم و معرفت بر پایه آموزه های دینی و خدمت گذاری به مردم برشمرد و گفت: جایگاه شما پزشکان جایگاه رفیع و ارزشمندی است و روح تعهد ارزش کار شما را پربارتر و ارزشمندتر می نماید .

 

گفتنی است در این مراسم پس از اجرای برنامه های متنوع و شاد هنری و در پایان جهت ارج نهادن به مقام شامخ پزشک و تجلیل از تلاش این قشر در حوزه بهداشت و درمان، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به 32 نفر از پزشکان، داروسازان و دندان پزشکان نمونه استانی از طرف دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و 16 نفر از طرف سازمان نظام پزشکی استان اهدا گردید . 13 – 142

اسامی پزشکان، داروسازان و دندان پزشکان نمونه استانی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مورد تقدیر قرار گرفتند:

1- دکتر علی غفاری اصل پزشک عمومی (بویراحمد) 2- دکتر مهرداد امیر احمدی پزشک عمومی ( بهمئی)3- دکتر پدرام عبدی زاده پزشک عمومی(گچساران) 4- دکتر سیروس علیپور پزشک عمومی ( کهگیلویه) 5- دکتر مهر علی تقوی پزشک عمومی ( کهگیلویه) 6- دکتر کبری روشن داروساز(بویراحمد) 7- دکتر هدایت اله لشکری پور داروساز(کهگیلویه) 8- دکتر محدثه شوقی بنام داروساز (گچساران) 9- دکتر زهرا زمانی داروساز( بویراحمد) 10- دکتر سید عارف دانشی پزشک عمومی (لنده) 11- دکتر وحید جهانفکر پزشک عمومی (بویراحمد) 12- دکتر فریدون روایی دندان پزشک( بویراحمد) 13- دکتر هایده حافظ قرآن رئیس بیمارستان شهید رجایی گچساران جهت اهتمام در اجرای طرح تحول نظام سلامت 14- دکتر سعیده خوشبخت پزشک عمومی (دنا) 15- دکتر سیده راضیه گنجی پزشک عمومی (چرام) 16- دکتر صغری محمدی پزشک عمومی (باشت) 17- دکتر ابراهیم عاشقی پزشک متخصص (کهگیلویه) 18- دکتر جهانشاد شرافت پزشک متخصص (کهگیلویه) 19- دکتر بهادر غضنفری پزشک متخصص (گچساران) 20- دکتر امیر ملک احمدی پزشک متخصص (گچساران) 21- دکتر کامبیز کشاورزپزشک متخصص (بویراحمد) 22- دکتر فرید مرادیان پزشک متخصص (بویراحمد) 23- دکترحمیدرضا محمدی پزشک متخصص (بویراحمد) 24- دکتر محمد امین ناظر مظفری پزشک متخصص (بویراحمد) 25- دکتر علی محمدی پزشک متخصص (بویراحمد) 26- دکتر احمد عوض پور دندان پزشک (بویراحمد) 27- دکتر مصیب مصفا پزشک عمومی (بویراحمد) 28- دکتر ویدا پاکباز دندان پزشک (بویراحمد) 29- دکتر سیده مرضیه حسینی دندان پزشک ( کهگیلویه) 30- دکتر صدیقه مردانی پزشک عمومی (بویراحمد) 31- دکتر محمد علی یوسفی دندان پزشک متخصص (بویراحمد) 32- دکتر حسن فروزان رئیس نظام پزشکی استان جهت اهتمام در اجرای طرح تحول نظام سلامت

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
خدمات نهاد
دفاتر نهاد استان

تمامی حقوق این سایت برای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد یاسوج محفوظ می باشد.